AIDS - Slimība vai ierocis
Galvenie » Raksti » Dažādi

AIDS - Slimība vai ierocis
Tātad – limfocīti mūsu asinīs ir domāti tam, lai atpazītu visus vīrusus un baktērijas. Bet kādēļ organisms nespēj darīt neko pret HIV vīrusus līdz tas iznīcina imūnsistēmu un pāriet tā dzīvības apdraudošajā stadijā AIDS? Iedomājieties – bars ietekmīgu cilvēku izlemj ņemt lietu ‘savās rokās” un izveidot gadsimta nāvējošāko slimību. Pārapdzīvotību uzskata par nacionālās drošības problēmu. Tas, protams, izklausās nežēlīgi, bet vai mēs varam droši apgalvot, ka tā nav?Īpaši smagi skarta ir Āfrika un Āzija, lielākā riska grupa – homoseksuāļi un narkomāni. Ja slimība ir kāda izgudrota, tad viņš varētu uzskatīt, ka panākumi ir. 1994. gadā bija 9 miljoni HIV inficēto, 2010. -34 miljoni. Protams, panākumus guvušas arī akcijas kontracepcijas izmantošanai, kas glābis tiešām daudzus. Daudzi lēš, ka HIV, iespējams, bijis arī veids, kā samazināt dzimstību pasaulē.

No medijiem zinām, ka slimības izcelsme ir Āfrika, kur pēkšņi šis vīruss no pērtiķiem pārlēcis uz cilvēkiem. To pieņem par oficiālo izskaidrojumu. Labākajā gadījumā to var uzskatīt par minējumu. Kā Āfrikā un ASV varēja atklāt gandrīz vienlaikus Starp citu, 1969. gadā ASV kongresa noklausīšanās laikā Aizsardzības ministrija lūdza piešķirt līdzekļus bioloģisko ieroču izstrādei, kāds ministrijas pārstāvis teica, ka 5-10 gadu laikā būs iespējams radīt vīrusu, kas no iekšienes uzbruks imūnsistēmai un būs pilnīgi unikāls. AIDS oficiāli atklāja 1981. gadā.. 12 gadus pēc šī kongresa.

Ir arī cita teorija. 70 gados veica vakcinācijas pret poliomielītu (bērnu trieku). Vakcīna nebija labi pārbaudīta, bet to izmēģināja Āfrikā, kur tā bija liela problēma. Vakcīnu audzēja pērtiķu nierēs, tāpēc iespējams, ka līdz ar pasaulē veiksmīgāko vakcīnu, toreiz tika izplatīts arī HIV.

Latvija Eiropa Savienībā ir 2. vietā pēc HIV un AIDS izplatības (1. vietā ir Igaunija), bet Eiropā 4. vietā. Visbiežāk inficējas ar šļircēm, 2. vietā - seksuālajā transmisijā, turklāt mūsdienās statistika ir pilnīgi apgāzusi to, ka biežāk inficējas homoseksuāļi (tikai 7% gadījumu). Latvijā ikgadu ir 200 jaunu slimnieku, bet pasaulē katru minūti inficējas vidēji 10 cilvēki.

Lai nu kā – vai nu tas ir bioloģisks ierocis, no laboratorijām nejauši „izmucis” vīruss vai zinātnieku kļūda – HIV izcelsme neliekas dabiska. Pats galvenais ir būsim informēti un sargāsim sevi, jo viena neliela kļūda var sagraut visu dzīvi!





Kategorija: Dažādi | Pievienoja: Iportāls (2013-08-06) | Skatijumu skaits: 347