Zēns iztērē lielo naudas summu uz datorspēlēm
Galvenie » Raksti » Dažādi

Zēns iztērē lielo naudas summu uz datorspēlēm
Anglijas iedzīvotāja Dona Metjūza tagad nožēlo to, ka viņa ievadīja bankas kartes datus sava 11 gadus vecā dēla spēļu konsolē. Pusgada laikā dēls iemanījās iztērēt uz visdažādākajām virtuālajām izklaidēm vairāk kā 1000 sterliņa mārciņu.
Iepriekšējā vasarā Metjūza ievadīja savas bankas kartes datus spēļu konsoles Xbox formā, lai viņas dēls Brendans varētu spēlēt tiešsaistē ar saviem draugiem. Viņai pat neienāca prātā, ka dēls ar laiku sagribēs paspēlēt vēl papildus spēles vai uzdāvināt savam virtuālajam personāžam jaunus ieročus un bruņas.Problēma bija tajā, ka māte nesekoja savas naudas maksājumiem no kartes: viņa pierada visus rēķinus un atskaites pārbaudīt interneta bankā, taču viņas portatīvais dators saplīsa jau jūlijā. Saimniecei nebija laika nest datoru uz remontu, bet no rēķinu atskaitēm, kuras tika sūtītas viņai pa pastu, nebija iespējams saprast naudas tēriņu palielināšanās iemeslus – Metjūza visus pieaugušos tēriņus norakstīja uz pieaugošajām benzīna un ēdienu cenām. Šādā veidā, Brendans visu šo laiku nekontrolēti nodarbojās ar interneta preču iepirkšanu.
Laba ziņa ir tā, ka bankas kartes līdzekļi bija ierobežoti. Un kad februāra sākumā Metjūza nespēja ar karti nomaksāt sava mobilā telefona rēķinu, tika atklāta arī dēla aizraušanās.
Brendana interneta iepirkumu statistika ir aptuveni šāda: pēdējo divu mēnešu laikā Brendans veica 25 dažāda veida iepirkumus internetā. Vienā mēnesī viņš iemanījās iztērēt 350 sterliņa mārciņas. Preču cenas svārstījās no 4,5 līdz 40 sterliņa mārciņām. Pavisam no jūlija līdz janvārim pusaudzis iztērēja 1087 sterliņa mārciņu aptuveni 917 latus.
Informācija par bankas karti tagad no Brendana Xbox Live jau ir izdzēsta. Ne banka, ne Microsoft, protams, neizrādīja nekādu gatavību samaksāt sievietei par to, ka viņa nespēja izsekot sava bērna darbībām. Tā kā viņai neatliek nekas cits, kā izmantot savu personīgo pieredzi, lai kļūtu par piemēru citiem vecākiem. Viņiem ir jāsaprot cik bīstami ir bankas datu ievadīšana jebkāda veida elektroniskajās ierīcēs, kuras ir saistītas ar bērniem, skaidro cietusī.Kategorija: Dažādi | Pievienoja: Iportāls (2013-08-06) | Skatijumu skaits: 747