Top 5 horror filmas balstītas uz patiesi šausminošiem stāstiem
Galvenie » Raksti » Kino/Mūzika

Top 5 horror filmas balstītas uz patiesi šausminošiem stāstiem
1.Psycho: Filmas varonis tika veidots iedvesmojoties no Eda Geina – vīra no Viskonsīnas, kurš tika arestēts 1957. gadā par divu slepkavību izdarīšanu. No zemes tika izrakti un atrasti neskaitāmu līķi sieviešu, kuras slepkavam atgādināja viņa mirušo māti. No upuru ādas Geins izgatavoja lampu abažūrus, zeķes un "sieviešu uzvalkus”, tādējādi cerot kļūt par sievieti. Viņš tika atzīts par ārprātīgu un savu pārējo dzīvi pavadīja psihiatriskajā slimnīcā. 
2.The Texas Chainsaw Massacre (1974): Kas var aizmirst ādas seju un kanibāla radinieku? Ed Gein valkātā āda iedvesmoja šo filmu arī. 
3.The Amityville Horror : 1974.gada 14.novembrī policija saņēma kādu izmisīgu telefona zvanu, kas vēstīja par šausminošiem noziegumiem Defeo ģimenes mājā Amitivilā: noslepkavoti seši cilvēki - gandrīz visa Defeo ģimene. Vēlāk Ronalds Defeo atzinās, ka viņš metodiski nošāvis savus vecākus, brāļus un māsas, kamēr tie gulēja saldā miegā, apgalvojot, ka šausminošās slepkavības viņu mudinājušas veikt mājā dzirdamās "balsis". 
Pēc gada šajā mājā ievācās Džordžs un Ketija Luci kopā ar saviem trīs bērniem, domājot, ka tā kļūs par viņu sapņu māju. Drīz pēc ievākšanās sapņi pārtapa par murgu - viņi piedzīvoja dīvainus un neizskaidrojamus notikumus, sāka redzēt murgainas vīzijas, dzirdēt spokojamies dažādas balsis. Pēc 28 dienām kāds dēmonisks spēks piespieda viņus māju pamest. 
Filmas "Šausmas Amitivilā" pamatā ir patiesi notikumi - Džordzā un Ketijas Luci likteņi. Filma ir īsteni baiss stāsts, jo ir patiess. 
4.The Hills Have Eyes: Jau pieminētais režisors Vess Kreivens 1977. gadā laida klajā vienu no saviem labākajiem darbiem - The Hills Have Eyes. Stāsts par ģimeni, kuru medī kropļi kanibāli izrādās ir balstīts uz patiesiem notikumiem. Patiesie notikumi gan risinājās visai sen - 16. gadsimta Skotijā. Toreiz kāda Bīnu ģimene nolēma pārcelties uz dzīvi vienā no Skotija piekrastes alām. Sākumā ģimenē bija 14 cilvēki, kuri sāka ķert, nogalināt un ēst nevainīgus garāmgājejus un braucējus. Kad vietējie iedzīvotāji pamanīja, ka sāk aizdomīgi daudz pazust cilvēki, bet viņu mirstīgās atliekas pa gabaliem tiek izskalotas krastā, tika nolemts veikt linča tiesu attiecībā pret Bīna ģimeni. Ģimenē nu jau bija 48 cilvēki - lielākā daļa no kuriem izrādījās incesta rezultāts. Ģimeni apsūdzēja par vismaz 1000 cilvēku nogalināšanu un apēšanu. Kreivena filma patiesībā visai precīzi apraksta to laiku šausminošos notikumus mūsdienīgā gaismā. 
5.The Serpent and the Rainbow : Filma ir pārspīlēti pielāgota 1985. gadā izdotai Kanādas zinātnieka Wade Davis grāmatai, kurā zinātnieks izklāsta savu pieredzi saistībā ar zombifikāciju Haiti. Viņš apgalvoja, ka no dabīgiem toksīniem veidoto pulveri var izmantot, lai cietušais justu nāvei līdzīgu stāvokli un būtu hipnotiskā transā. Viens būtisks atsauksmes gadījums bija tad, kad kāds vīrietis apgalvoja, ka vairāk kā divus gadus kalpojis kā zombijs.


Kategorija: Kino/Mūzika | Pievienoja: Iportāls (2013-08-18) | Skatijumu skaits: 371